sk-image-rights-624_2560X963
Стайлінг | Корисні поради

Чи знаєте ви? Дивовижні факти про волосся

Чи знаєте ви, що у блондинок найбільша кількість волосин? Чи дивує вас той факт, що третина жінок регулярно фарбують волосся? Ви коли-небудь намагались провести деякі розрахунки щодо найдовшого в світі волосся казкової Рапунцель? Адже щоб відростити таке довге волосся, їй знадобилось би кілька сотень років! Приєднуйтеся до нас у дослідженні цікавого, неочікуваного  та дивовижного світу волосся.

Декілька метрів волосся на голові дівчинки можуть існувати лише в казках. У реальному житті воно росте зі швидкістю 0,2-0,4 мм на день, або сантиметр на місяць. На сьогодні власницею найдовшого у світі волосся вважається американка Діна Уітт зі штату Масачусетс. Довжина волосся цієї американської Рапунцель – майже 4 метри. Лише одна людина змогла побити цей рекорд. Наприкінці 1940-х років повідомлялось, що загальна довжина волосся індійки Свамі Пндарасандхі – 7 метрів 93 сантиметри.  

У рудоволосих волосся менше

Блондинкам щастить:  у той час, коли кількість волосин у них у середньому сягає 150 тисяч, у середньостатистичної жінки з рудим волоссям їх лише 90 тисяч. У брюнеток і шатенок – 100 і 110 тисяч відповідно.  Але слід зазначити, що волосся блондинок – найтонше. А товщина волосся натуральних брюнеток – найбільша. Прикладом особливо густого та важкого волосся може служити волосся жінок Індії. Рудоволосі ж можуть похвалитися силою свого волосся.

Волосся помирає молодим

Тривалість життя волосся – від 2 до 5 років. Воно росте, потім ріст припиняється, волосся ще залишається на голові кілька місяців і – випадає, звільняючи місце для нового. Тому втрачати за день від 50 до 100 волосин – це природно.

Блондинки в ціні

«Блондинки не надто розумні», – як і будь-яке упередження, це панує давно і пануватиме ще довго, не зважаючи на факти, які йому суперечать. Наприклад, третина інтелектуалок, що входять до складу Mensa (найстаріша та найбільша  організація, яка об’єднує  людей з високим коефіцієнтом інтелекту), – саме блондинки.

Незважаючи на упередження, блондинки – справжні чарівниці у сфері продажу продукції, інформації та зображень. Двоє з трьох німецьких телевізійних ведучих – блондинки. Нещодавно проведене в Британії дослідження виявило, що касирки-білявки приносять на 20%   більше виторгу, ніж їхні колеги з іншим кольором волосся. 

Чоловіки теж полюбляють експериментувати із кольором

Третина жінок регулярно фарбують волосся. У наш час це робить і кожний десятий чоловік. Але вони досі не наважуються на мелірування (це робить лише 3% чоловіків). Що стосується догляду за волоссям, то чоловіки й тут на висоті. У віковій групі від 24 до 34 років  56% чоловіків щодня миють волосся (у жінок тієї ж вікової групи цей відсоток складає лише 30%).

Шампунь – лідер серед засобів для догляду за волоссям

94% жінок вважають шампунь найбільш важливим засобом для догляду за волоссям. Вони також не можуть уявити свого життя без лаку для волосся:  60% жінок користуються ним час від часу, 24% – щодня.  

Здорове волосся – дороге

Німці в середньому платять за стрижку €22. Найдорожчими є послуги перукарів-стилістів у Нью-Йорку. У деяких салонах стрижка може коштувати стільки ж, скільки коротка поїздка до Парижу, включаючи переліт. Орландо Піта, стиліст Наомі Кемпбелл і Кірстен Данст, відомий як найдорожчий перукар. Стрижка в салоні цього майстра на вулиці Гансвурт на Манхеттені коштує близько €570. Майже задарма обійдеться ця процедура у його колеги Саллі Хершбергер, віхою професійної слави якої стала пустотлива стрижка Мег Райан. Вона просить «якихось» € 430 за стрижку.

Волосся знаменитостей – з молотка!

Волосся, навіть на голові зірок, не така вже й цінність. Але  все може змінитися після смерті. У якості реліквії волосся може перетворитися на дорогоцінний і рідкісний товар. У 2004 році фанат з Гонконгу став власником волосини колишнього «бітла» Джона Леннона на аукціоні, який проводився у місті Жирона. Цей прихильник виклав за лот  неймовірну суму – €3460. У 1980 році дві маленькі прядки волосся французької королеви Марії-Антуанетти та її сина були продані за €5000 на аукціоні у Франції. Але це ще не все: у 2006 році сріблясто-сіру перуку художника Енді Уорхола було продано на аукціоні Christie’s за цілих € 7700.

Відкрийте для себе: Корисні поради