SK_article_long_dark_hair_2560X963
Догляд за волоссям | Захист

Допомога чутливій шкірі голови

Іноді вам хочеться вистрибнути зі шкіри голови? Вона свербить, пече та зводить вас з розуму? Ми розповімо вам, чому вона вийшла з-під контролю, а головне – як повернути їй рівновагу.

У деяких людей шкіра голови завжди надмірно чутлива, тоді як за нормальних обставин чутливість підвищується лише час від часу. Винними в цьому можуть бути клімат, часте або неправильне використання засобів для хімічної завивки та фарбування або неналежні засоби для догляду. Фізіологічні процеси також відіграють певну роль. Стрес і напруга також можуть порушити баланс шкіри, зокрема, шкіри голови. 

Чутлива шкіри голови та порушений захисний бар’єр

Як і всю шкіру, шкіру голови вкриває захисний шар. Уявіть собі, що він – стіна, цеглинками якої є ороговілі клітини. Цементом, що тримає їх разом, є ліпіди, тобто жирові з’єднання.  Зовнішній вплив може призводити до втрати частини ліпідів (або цементу). В результаті цього в бар'єрі (нашій цегляній стіні) можуть з’являтися  шпарини. Шкіра починає втрачати вологу, піддається впливу шкідливих речовин. Наслідком цього стають подразнення, свербіння, почервоніння або поява лупи. 

Підвищена чутливість як наслідок неправильного догляду

Ви щодня миєте волосся, а потім користуєтесь засобами для укладки, що містять спирт, наприклад, гелями та пінами?  Таке поводження з часом призведе до сухості шкіри голови. Якщо ваше волосся потребує щоденного миття, користуйтесь дуже м’якими шампунями. Хоча б на деякий час забудьте про засоби, що містять спирт, і спробуйте користуватись бальзамами,  що не змиваються, – спреями для укладки або воском. 

Кліматичні зміни підвищують чутливість

Сухе гаряче повітря взимку та кондиціонери влітку – через них всій шкірі, зокрема, шкірі голови, доводиться нелегко. У ці важкі часи справжнім порятунком для неї та волосся стануть зволожуючі шампуні, бальзами та незмивні засоби для догляду. Їх використання допоможе поповнити запаси вологи у волоссі без додавання великої кількості ліпідів, які можуть обтяжити волосся, особливо тонке.

Чутлива шкіра голови: на допомогу поспішає дерматолог

Постійне свербіння може бути симптомом  грибкової хвороби. Її ознаки – почервоніння і великі лусочки лупи. Жирна шкіра голови – ідеальне середовище для росту грибка. Якщо ваша шкіра саме така, і ви відчуваєте свербіння – зверніться до дерматолога.

Як повернути баланс шкірі голови:

Відкрийте для себе: