Догляд за волоссям | Волосся схильне до лупи

Боротьба із дошкульною проблемою лупи

На шкірі голови постійно триває процес відмирання та оновлення клітин. За нормальних умов ми навіть не помічаємо, як це відбувається. Але коли природний хід процесу порушується (у чоловіків це трапляється частіше), все змінюється: мертві клітини починають накопичуватись на шкірі голови, а потім стають помітними на волоссі. На щастя, проти цих непривабливих пластівців існує велика кількість засобів, здатних швидко повернути здоров’я шкірі голови.

Відповідальність за появу лупи несе дріжджовий  грибок (Pityrosporon ovale), який також називається маласезією. Він постійно живе на шкірі голови, не спричиняючи жодних незручностей.  Але за сприятливих умов (наприклад, при жирній шкірі голови) він починає швидко розмножуватись, збільшуючи кількість відмерлих клітин шкіри, які мають вигляд жирних лушпинок жовтуватого кольору. Для грибка та бактерій вони є домівкою,  яка забезпечує їх їжею. З часом діяльність грибка призводить до інфекцій, запалення і подразнення шкіри голови.

Лупа також може з’явитись внаслідок сухості шкіри голови, причинами виникнення якої можуть бути гаряче повітря фену, сухе тепле повітря приміщень узимку або гарячий душ.


Лупа: Догляд у домашніх умовах …

Шампуні проти лупи ефективно та на довгий час позбавляють від цієї проблеми. Їхні речовини, які довели свою ефективність, наприклад, октопірокс, або пиритіон цинку, запобігають утворенню лупи, знищуючи грибок, який її викликає. Використання цих шампунів до тих пір, поки не припиниться надмірне утворення лупи, – лише перша лінія оборони. Для кращого результату залишайте шампунь на волоссі впродовж 2 хвилин. Між іншим, щоденне миття голови вам не зашкодить, тому що воно також видаляє мертві клітини зі шкіри голови.

… чи професійна допомога?

У випадку, якщо всі ваші зусилля – шампуні проти лупи та ретельний догляд – виявились марними,  слід звернутися до дерматолога. Він перевірить, чи не викликана проблема лупи захворюваннями шкіри, наприклад, псоріазом, атопічним дерматитом (екземою) або себореєю. Якщо це так, слід вдатися до відповідного лікування. 

Інші корисні поради

  •         Маючи проблеми з лупою, слід уникати роздратування шкіри голови. Дуже гарячий душ, гаряче повітря фену, плавання у хлорованій воді або грубе розчісування можуть погіршити ситуацію.                             
  •         Як би вам цього не кортіло, ніколи не розчісуйте  шкіру голови. Шампуні або тоніки для волосся з активним інгредієнтом полідоканолом зменшать подразнення. Зробити це також допоможе чистий гель алое вера, який видаляє жир із шкіри голови та має охолоджувальний ефект.
Відкрийте для себе: