time-to-shine_banner_2560X963
Догляд за волоссям | Сухе волосся

Сухе волосся: як за ним доглядати?

Волосся може бути сухим з різних причин. Можливо, шкіра голови не виробляє достатньої кількості шкірного жиру. Причина цього – у генетичній схильності. Але найчастіше винні ми: неналежний догляд за волоссям та укладка можуть порушити природний баланс шкіри голови. Фарбування та зловживання засобами для укладки шкодять шкірі голови та поверхні волосся і призводять до їх сухості. 

Догляд за сухим волоссям

Неналежний догляд і щоденна укладка нерідко стають причинами втрати волоссям свого природного балансу.

У більшості випадків сухе волосся ламке, а на дотик подібне до соломи. Його важко розчісувати, воно позбавлене блиску. Шар шкірного жиру захищає нормальне волосся, а його відсутність навколо сухого волосся робить його тонким і пористим. Чутлива та гладка поверхня шкіри голови  стає шорсткою. Мікроскопічні пошкодження її епітелію спричиняють втрату вологи,  це в свою чергу призводить до сухості волосся.

Використання належних засобів для догляду за таким типом волосся здатне зупинити процес втрати ним вологи. Ці засоби містять зволожуючі речовини, наприклад, алое вера та олію ші, які повернуть  м’якість ламкому та пошкодженому волоссю. Ліпіди, у свою чергу, допоможуть утримати в ньому вологу, а підвищений вміст силікону у цих засобах  полегшить розчісування. 

10 порад з відновлення сухого волосся

  • Не мийте сухе волосся щодня! Кожного разу, коли ви наносите шампунь, він змиває з волосся захисний шар ліпідів.  Візьміть за правило мити волосся тільки тоді, коли це необхідно.
  • Користуйтеся засобами, створеними для вашого типу волосся.  Вони містять меншу кількість піноутворюючих речовин, які висушують волосся, а високий вміст силікону в цих засобах  полегшить розчісування.
  • Щонайменше раз на тиждень користуйтеся засобами для відновлення. Вони забезпечать сухе волосся вологою та захистять його верхній шар за допомогою олій для кондиціювання.                                                                                 
  • Ніколи не здійснюйте гарячу укладку без спеціальних захисних засобів! Випрямлення волосся за допомогою праски та гаряче повітря фену шкодять волоссю і позбавляють його вологи. Якомога частіше дозволяйте волоссю висохнути природним шляхом. Купуючи новий фен, обов’язково перевірте наявність захисту від перегрівання, який є однією з основних функцій приладу.                                                                                                  
  • Стимулюйте вироблення шкірного жиру: регулярний масаж шкіри голови покращує циркуляцію крові та підвищує його секрецію.                                                     
  • Не мийте волосся надто гарячою водою, тому що вона вимиває з нього природні елементи. Встановіть температуру між  прохолодною і  помірно теплою. Останній штрих: промийте волосся (крім коренів) прохолодною водою. Це зробить його гладким і блискучим.                                                                    
  • Ні в якому разі не здійснюйте укладку за допомогою засобів, що містять спирт. У складі лаків для волосся, пінок для укладки, гелів та інших засобів він також висушує волосся.
  • Не забувайте перевіряти аксесуари для догляду за волоссям.  Задирки на недбало виготовлених гребенях і щітках можуть пошкодити гладку шкіру голови.
  • Якщо волосся вологе, обережно розплутайте його за допомогою гребінця із рідкими зубцями, а потім обережно розчешіть. Вологе волосся особливо схильне до ушкоджень.
  • Забезпечте волоссю належний догляд і піклування. Жорсткі засоби і недбалість роблять його уразливим для подальших пошкоджень.  

Відкрийте для себе: