Втрата волосся – не привід для паніки!
Абсолютно нормально втрачати від 50 до 100 волосин на день. Але інша справа, коли ранком вся подушка вкрита ними, а на щітці щодня їх збирається ціла жменя. Перш за все потрібно заспокоїтись і спробувати зрозуміти причини
За нормальних обставин, біологічні процеси, пов’язані з ростом волосся, перебувають у рівновазі. Волосся випадає, замість нього починає рости нове. Це нормальний фізіологічний процес, який відображає різні фази росту волосся. Але якщо в ньому відбувається збій, може початись процес втрати волосся. Нижче ми розкажемо вам про його можливі причини й те, як з ними боротись. У випадку, якщо процес втрати волосся триває вже більше півроку, слід звернутись до трихолога або терапевта.
1. Гормональна втрата волосся
Наша гормональна система дуже чутлива та реагує на найменші зміни. За нормальних обставин за ріст волосся відповідає жіночий статевий гормон естроген (багатьом жінкам знайомий сенсаційний ефект об’єму під час вагітності). Чоловічі статеві гормони – андрогени, які у незначній кількості також містяться в організмі жінки, – ростові волосся не сприяють. Стрес стимулює вироблення андрогену як у чоловіків, так і жінок. Це може призвести до гормонального дисбалансу та втрати волосся. У складних випадках дерматолог призначить вам анти-андрогени. Але у багатьох випадках слід лише уповільнити ритм життя і частіше розслаблятись. Причиною втрати волосся також може бути дисфункція щитовидної залози. Щоб визначити це, доведеться здати кров на гормональний аналіз.
2. Втрата волосся (ламкість), спричинена неналежним доглядом
Хоча волосся дуже стійке, занадто частий вплив на нього, такий, наприклад, як висвітлення, фарбування, хімічна завивка або використання праски для випрямлення, позбавляє волосся гладкості та робить його крихким. Це не може призвести безпосередньо до втрати волосся, але сприяє його ламкості. Воно почне ламатись біля коренів, залишаючи після себе ледь помітну щетину.
Лише справжня «хімічна катастрофа» може викликати втрату волосся. Це трапляється, наприклад, тоді, коли засоби для висвітлення або хімічної завивки залишаються на волоссі надто довго. Щойно це сталося, єдине, що ви можете зробити, це чекати, поки волосся та шкіра голови відновляться. Економно користуйтесь шампунем, рідше мийте голову та утримайтесь від частої укладки. Якщо це можливо, на деякий час відмовтесь від фарбування і тонування волосся, або користуйтесь для цього м’якими засобами.
3. Втрата волосся, спричинена нестачею вітамінів
Ріст волосся вимагає збалансованої, багатої на вітаміни дієти. Незбалансоване харчування і нестача вітамінів можуть призвести до тимчасової втрати волосся. Але воно виглядатиме чудово, якщо до вашого раціону входитимуть фрукти, овочі, білок (молоко, йогурт, сир, нежирне м'ясо та морська риба), цільні злаки, горіхи та високоякісні олії. Якщо у вас немає можливості дотримуватись такого оптимального раціону, слід приймати спеціальні харчові добавки, які містять біотин, ніацин, цинк, а також вітаміни B6, B12, А та E.
4. Втрата волосся, спричинена послабленим імунітетом
Втрата волосся також може стати пізнім наслідком інфекції. Навесні ви несподівано помічаєте, що почали втрачати волосся. Причина цього – грип, яким ви перехворіли взимку. Зазвичай цей процес припиняється приблизно через три місяці, впродовж яких відновлюються пошкоджені корені волосся.