Як позбутися лупи
Біла лупа на темному одязі надзвичайно дратує. Наш експерт з догляду за волоссям доктор Едо Хоутінг розповість, як її швидко позбутися
Спершу ми хотіли б закликати вас не засмучуватись з приводу появи лупи. Кожен другий з нас час від часу стикається з цією проблемою. Власне кажучи, утворення лупи – це природний процес, що є наслідком постійного відновлення нашої шкіри. Старі клітини відмирають, коли завершується їхній життєвий цикл, що триває близько 28 днів. Їм на зміну приходять нові. Через те, що ці клітини непомітні неозброєним оком, ми не звертаємо на них уваги.
Миття голови допомагає позбутись їх. Помітними вони стають, коли на шкірі голови з’являється надлишкова кількість ороговілих клітин. Це не обов'язково пов’язане із сухістю шкіри. Люди з жирним волоссям також іноді страждають від лупи. Наш експерт з догляду за волоссям доктор Едо Хоутінг розповість вам про найсучасніші розробки в галузі боротьби із лупою.
Schwarzkopf: Лупа є в кожного, оскільки шкіра постійно відновлюється. Чому ж інколи вона стає помітною?
Dr. Hoting: На шкірі голови кожної людини живе дріжджовий грибок (Pityrosporon ovale). Коли його надто багато, продукти його життєдіяльності викликають подразнення шкіри та призводять до утворення великої кількості ороговілих клітин. Крім того, утворення лупи залежить від індивідуальних особливостей, віку та клімату. Брак сонячного проміння, зокрема ультрафіолетового взимку, сприяє появі лупи. Також має значення догляд. Якщо мити волосся недостатньо часто, лупа стає більш помітною.
ШК: У якому випадку слід звернутись до дерматолога?
ЕХ: Інколи поява лупи супроводжується подразненням та свербінням шкіри голови. Це може свідчити про її запалення. Такі хвороби, як екзема або псоріаз, також можуть викликати надмірне утворення лупи. Саме тоді час звернутись до дерматолога.
ШК: Чи завжди лупа супроводжується свербінням?
ЕХ: Ні. Помірне утворення лупи зазвичай відбувається без ускладнень. Свербіння з’являється лише при її надлишку.
ШК: Чи можуть часте миття і жорстка вода бути причинами появи лупи?
ЕХ: На утворення лупи можуть впливати клімат та інші природні умови, сухе гаряче повітря, брак сонячного світла взимку… Надто часте використання фену, особливо високих температурних режимів також може викликати сухість шкіри та призвести до надмірного утворення лупи. Проте, якість води та вміст у ній вапна не мають до цього стосунку. На відміну від мила, сучасні шампуні чудово миють і пом’якшують волосся навіть у жорсткій воді. Утворення лупи без будь-яких подальших надокучливих симптомів – не хвороба. Позбутися її можна за допомогою відповідних косметичних засобів і шампунів проти лупи.
ШК: У людей з жирною шкірою голови буває лупа?
ЕХ: Це можливо. Якщо залози виробляють багато шкірного жиру, він склеює лусочки мертвої шкіри, які залишаються під волоссям.
ШК: Чи потрібно й надалі користуватися шампунем проти лупи, якщо одного разу людина стикнулася з цією проблемою?
ЕХ: Ні, за належного догляду лупа зникає надовго. Тому не обов’язково назавжди переходити на такий шампунь. Існує кілька активних компонентів проти лупи. Наприклад, пиритіон цинку протидіє надмірному ростові грибка на шкірі голови та утворенню лупи.
ШК: Шампуні проти лупи не шкодять волоссю?
ЕХ: Ні, навіть якщо ви користуєтеся ними регулярно. Слід залишати їх на волоссі трохи довше за звичайні (до 2 хвилин), щоб активні інгредієнти встигли подіяти. Ми також рекомендуємо часте миття голови, щоб видалити всі мертві клітини. Тоніки для волосся доповнюють дію шампунів і покращують результат. Їх також слід залишати на волоссі довше.
Додаткові засоби боротьби із лупою:
- Уникайте будь-якого подразнення шкіри голови: не мийте голову дуже гарячою водою, не пошкоджуйте рушником при витиранні, не зловживайте твердими гребінцями та надто гарячим повітрям фену.
- Виявивши лупу, уникайте додаткового подразнення шкіри голови, яке можуть викликати фарбування, випрямлення або хімічна завивка.
- Якщо ваше волосся сухе та пошкоджене, шампуні проти лупи можуть зробити його більш сухим. Тому після кожного миття користуйтесь бальзамами або засобами для відновлення.
- Нездорове харчування та/або тривалий стрес не спричиняють появу лупи, але якщо вона у вас вже є, можуть значно погіршити ситуацію.