Skip to Content

Допомога чутливій шкірі голови

Іноді вам хочеться вистрибнути зі шкіри голови? Вона свербить, пече та зводить вас з розуму? Ми розповімо вам, чому вона вийшла з-під контролю, а головне – як повернути їй рівновагу.

У деяких людей шкіра голови завжди надмірно чутлива, тоді як за нормальних обставин чутливість підвищується лише час від часу. Винними в цьому можуть бути клімат, часте або неправильне використання засобів для хімічної завивки та фарбування або неналежні засоби для догляду. Фізіологічні процеси також відіграють певну роль. Стрес і напруга також можуть порушити баланс шкіри, зокрема, шкіри голови. 

Чутлива шкіри голови та порушений захисний бар’єр

Як і всю шкіру, шкіру голови вкриває захисний шар. Уявіть собі, що він – стіна, цеглинками якої є ороговілі клітини. Цементом, що тримає їх разом, є ліпіди, тобто жирові з’єднання.  Зовнішній вплив може призводити до втрати частини ліпідів (або цементу). В результаті цього в бар'єрі (нашій цегляній стіні) можуть з’являтися  шпарини. Шкіра починає втрачати вологу, піддається впливу шкідливих речовин. Наслідком цього стають подразнення, свербіння, почервоніння або поява лупи. 

Підвищена чутливість як наслідок неправильного догляду

Ви щодня миєте волосся, а потім користуєтесь засобами для укладки, що містять спирт, наприклад, гелями та пінами?  Таке поводження з часом призведе до сухості шкіри голови. Якщо ваше волосся потребує щоденного миття, користуйтесь дуже м’якими шампунями. Хоча б на деякий час забудьте про засоби, що містять спирт, і спробуйте користуватись бальзамами,  що не змиваються, – спреями для укладки або воском. 

Кліматичні зміни підвищують чутливість

Сухе гаряче повітря взимку та кондиціонери влітку – через них всій шкірі, зокрема, шкірі голови, доводиться нелегко. У ці важкі часи справжнім порятунком для неї та волосся стануть зволожуючі шампуні, бальзами та незмивні засоби для догляду. Їх використання допоможе поповнити запаси вологи у волоссі без додавання великої кількості ліпідів, які можуть обтяжити волосся, особливо тонке.

Чутлива шкіра голови: на допомогу поспішає дерматолог

Постійне свербіння може бути симптомом  грибкової хвороби. Її ознаки – почервоніння і великі лусочки лупи. Жирна шкіра голови – ідеальне середовище для росту грибка. Якщо ваша шкіра саме така, і ви відчуваєте свербіння – зверніться до дерматолога.

Схожі статті
 • Як позбутися лупи

  Догляд за волоссям

  Як позбутися лупи
  ...

  Завдяки новим шампуням і спеціальним засобам для догляду за волоссям все менше людей стикаються з проблемою лупи. Якщо вона з’явилась у вас, не засмучуйтесь. Наші поради допоможуть вам позбутися цієї неприємності.

  ...
 • Засоби від втрати волосся

  Догляд за волоссям

  Засоби від втрати волосся
  ...

  Втрата волосся – серйозна проблема. Її причини можуть бути різними, але, на щастя, з ними можна боротися.

  ...
 • Жирна шкіра голови – жирне волосся

  Догляд за волоссям

  Жирна шкіра голови – жирне волосся
  ...

  Існує тонка межа між блискучим і жирним волоссям. Цю нечітку лінію волосся (особливо пряме) може швидко перетнути. Наші поради допоможуть вам у ситуації, коли надлишок шкірного жиру загрожує пошкодити вашу зачіску.

  ...
 • Захист волосся від впливу високих температур

  Сушіння волосся феном

  Захист волосся від впливу високих температур
  ...

  Праска для випрямлення волосся і плойка – корисні інструменти, які допомагають нам створювати чудові зачіски. Проте вони можуть зашкодити нашому волоссю. Тому не слід забувати про його захист від впливу високих температур.

  ...
 • Правильний шампунь здатен на все

  Шампунь для волосся

  Правильний шампунь здатен на все
  ...

  Гарне волосся починається з вибору правильного шампуню. Назвіть проблему волосся, з якою ви стикнулись, і ми порадимо вам доступний засіб для її вирішення. Ми допоможемо вам знайти ідеальний шампунь для вашого волосся і шкіри голови.

  ...
 • Кондиціонер для волосся

  Кондиціонер для волосся

  Кондиціонер для волосся
  ...

  Дехто схиляється лише до використання звичайних бальзамів після миття волосся шампунем. Інші не виходять з дому, не скориставшись засобом для відновлення посічених кінчиків. Ось ваш персональний план догляду за волоссям

  ...
 • Отримайте більше від вашого тонкого волосся

  Тонке волосся

  Отримайте більше від вашого тонкого волосся
  ...

  Якщо ви не можете вийти з дому через те, що ваше щойно укладене волосся утратило всі ознаки життя та форми, вам допоможуть наші поради з укладки та сушки! З їхньою допомогою ваше тонке волосся збереже свою пружність.

  ...
 • Пошкоджене волосся взимку

  Догляд за волоссям

  Пошкоджене волосся взимку
  ...

  У морозні дні волоссю потрібне додаткове піклування. Ми розкажемо, як взимку зберегти своє волосся у гарному стані

  ...
 • Поради з догляду за кучерявим волоссям

  Догляд за волоссям

  Поради з догляду за кучерявим волоссям
  ...

  Кучеряві локони – дивовижне багатство, якщо ви правильно доглядаєте за ними. Існує кілька речей, які ви можете зробити для вашого натурального кучерявого волосся.

  ...
 • Тонкощі майстерності: правильна сушка волосся феном

  Догляд за волоссям

  Тонкощі майстерності: правильна сушка волосся феном
  ...
 • Сухе волосся

  Догляд за волоссям

  Сухе волосся
  ...

  Сухою шкіра голови може бути від природи. Але нерідко причинами цього є неналежний догляд і щоденна укладка. Що з цим можна зробити? Ось 10 наших порад з відновлення сухого волосся.

  ...
 • Відновлення ламкого волосся

  Догляд за волоссям

  Відновлення ламкого волосся
  ...

  Ламке та неслухняне волосся, схоже на солому, потребує ретельного та ніжного догляду. Ми розкажемо вам, у чому причина цієї проблеми та як з нею боротися.

  ...