Жирне волосся: як позбутися себуму (шкірного жиру)
Незалежно від того, вважаєте ви його хворобою чи лише косметичною проблемою, жирне волосся приносить багато незручностей, яких важко позбутись. Експерти пропонують варіанти вирішення цієї проблеми.
Незважаючи на всі зусилля і хитрощі з укладкою, волосся виглядає неохайним і звисає безформними жирними прядками, пригнічуючи вас. Звичайно, жирне волосся вважається недоліком зовнішності. Але такий його стан – результат природних процесів. Біля коренів волосся є жирові залози, які виробляють так званий себум або шкірний жир. Для волосся він необхідний, тому що завдяки йому воно залишається здоровим та еластичним, а також захищеним від пересихання та ламкості.
Причина жирності волосся – надмірне вироблення шкірного жиру. У найгіршому випадку він закупорює корені волосся, що може призвести до появи лупи та втрати волосся. Серед причин надмірного вироблення себуму можна назвати спадковість, неналежне харчування, вплив лікарських засобів або неналежний догляд за волоссям. Кількість шкірного жиру також залежить від пори року, коливань температури, гормональних змін або тривалих стресів.
Порада: мийте жирне волосся частіше
У складних випадках вам доведеться звернутися за допомогою дерматолога. Рекомендовані лікарські засоби містять цілком транс-ретонієву кислоту, скорочено – ATRA (похідна вітаміну А), яка регулює секрецію жирових залоз. Проте, у більшості випадків з проблемою жирності волосся допоможуть впоратися спеціальні засоби для догляду. Вони збалансують процес вироблення шкірного жиру. Морські водорості та трави – хвощ, розмарин, білокопитник, кропива, ромашка та шавлія регулюють вироблення жиру та заспокоюють шкіру голови. Лікарські шампуні з дьогтем також регулюють секрецію жиру. Пам’ятайте: у жодному разі не користуйтесь засобами, що містять протеїни або ліпідні комплекси на кшталт олій або силікону! Вони лише погіршать ситуацію, обтяжать волосся і зроблять його більш жирним.
Окрім належного догляду, необхідно регулярно користуватись правильними засобами. Існує думка, що часте миття голови стимулює вироблення шкірного жиру. Це не так. Навпаки, жирне волосся треба мити часто, якщо необхідно – щодня. Кожного разу, коли ви користуєтесь шампунем, він видаляє майже увесь жир із жирових залоз, особливо якщо під час миття ще й наносити його на волосся масажними рухами. Результат очевидний: правильний догляд швидко позбавить волосся жирності.
Слід
- Користуватись прозорими шампунями та уникати кремоподібних формул.
- Частіше видаляти надлишки шкірного жиру за допомогою лікувальної глини, яку можна придбати в аптеці. Вона абсорбує та зв’язує жир і є чудовим засобом для лікування жирного волосся.
- Мити волосся у першій половині дня. Жирові залози надзвичайно активно працюють саме вночі.
Не слід
- Жирне волосся подразнює шкіру голови, роблячи її більш чутливою. Тому слід уникати додаткових джерел подразнення, не мити волосся гарячою водою і не сушити його феном надто часто. Іншими подразниками можуть бути тугі коси, прикраси, що стягують волосся, та головні убори.
- Для миття голови користуйтеся лише теплою водою. Гаряча стимулює вироблення шкірного жиру.
- Не користуйтесь щітками для волосся. Розчісування ними лише поширить жир по всій довжині волосся від коренів до кінчиків. У даному випадку вистачить гребінця.
- Не користуйтесь бальзамами. Жирне волосся менше за сухе потребує такого догляду. Головне правило для жирного волосся – «що менше – то краще!».