Skip to Content

Жирне волосся: як позбутися себуму (шкірного жиру)

Незалежно від того, вважаєте ви його хворобою чи лише косметичною проблемою, жирне волосся приносить багато незручностей, яких важко позбутись. Експерти пропонують варіанти вирішення цієї проблеми.  

Ретельний та правильний догляд за волоссям швидко поверне йому здоров’я

Незважаючи на всі зусилля і хитрощі з укладкою, волосся виглядає неохайним і звисає безформними жирними прядками, пригнічуючи вас. Звичайно, жирне волосся вважається недоліком зовнішності. Але такий його стан – результат природних процесів. Біля коренів волосся є жирові залози, які виробляють так званий себум або шкірний жир. Для волосся він необхідний, тому що завдяки йому воно залишається здоровим та еластичним, а також захищеним від пересихання та ламкості.

Причина жирності волосся – надмірне вироблення шкірного жиру. У найгіршому випадку він закупорює  корені волосся, що може призвести до появи лупи та втрати волосся. Серед причин надмірного вироблення себуму можна назвати спадковість, неналежне харчування, вплив лікарських засобів або неналежний догляд за волоссям. Кількість шкірного жиру також залежить від пори  року, коливань температури, гормональних змін або тривалих стресів.

Порада: мийте жирне волосся частіше

У складних випадках вам доведеться звернутися за допомогою дерматолога. Рекомендовані лікарські засоби містять цілком транс-ретонієву кислоту, скорочено –  ATRA (похідна вітаміну А), яка регулює секрецію жирових залоз. Проте, у більшості випадків з проблемою жирності волосся допоможуть впоратися спеціальні засоби для догляду. Вони збалансують процес  вироблення шкірного жиру. Морські водорості та трави – хвощ, розмарин, білокопитник, кропива, ромашка та  шавлія регулюють вироблення жиру та заспокоюють шкіру голови. Лікарські шампуні з дьогтем також регулюють секрецію жиру. Пам’ятайте: у жодному разі не користуйтесь засобами, що  містять протеїни або ліпідні комплекси  на кшталт олій або силікону! Вони лише погіршать ситуацію, обтяжать волосся і зроблять його більш жирним.

Окрім належного догляду, необхідно регулярно користуватись правильними засобами. Існує думка, що часте миття голови стимулює вироблення шкірного жиру.  Це не так. Навпаки, жирне волосся треба мити часто, якщо необхідно – щодня. Кожного разу, коли ви користуєтесь шампунем, він  видаляє майже увесь жир  із жирових залоз, особливо якщо під час миття ще й наносити його на волосся масажними рухами. Результат очевидний: правильний догляд швидко позбавить волосся жирності.

Слід

 • Користуватись прозорими шампунями та уникати кремоподібних формул.                                                                                                                                            
 • Частіше видаляти надлишки шкірного жиру за допомогою лікувальної глини, яку можна придбати в аптеці. Вона абсорбує та зв’язує жир і є чудовим засобом для лікування жирного волосся.                                                                           
 • Мити волосся у першій половині дня. Жирові залози надзвичайно активно працюють саме вночі.

Не слід

 • Жирне волосся подразнює шкіру голови, роблячи її більш чутливою. Тому слід уникати додаткових джерел подразнення, не мити волосся гарячою водою і не сушити його феном надто часто. Іншими подразниками можуть бути тугі коси, прикраси, що стягують волосся, та головні убори. 
 • Для миття голови користуйтеся лише теплою водою. Гаряча стимулює вироблення шкірного жиру.
 • Не користуйтесь щітками для волосся. Розчісування ними лише поширить жир по всій довжині волосся від коренів до кінчиків. У даному  випадку вистачить гребінця.
 • Не користуйтесь бальзамами. Жирне волосся менше за сухе потребує  такого догляду. Головне правило для жирного волосся – «що менше – то краще!».
Схожі статті
 • Як позбутися лупи

  Догляд за волоссям

  Як позбутися лупи
  ...

  Завдяки новим шампуням і спеціальним засобам для догляду за волоссям все менше людей стикаються з проблемою лупи. Якщо вона з’явилась у вас, не засмучуйтесь. Наші поради допоможуть вам позбутися цієї неприємності.

  ...
 • Засоби від втрати волосся

  Догляд за волоссям

  Засоби від втрати волосся
  ...

  Втрата волосся – серйозна проблема. Її причини можуть бути різними, але, на щастя, з ними можна боротися.

  ...
 • Жирна шкіра голови – жирне волосся

  Догляд за волоссям

  Жирна шкіра голови – жирне волосся
  ...

  Існує тонка межа між блискучим і жирним волоссям. Цю нечітку лінію волосся (особливо пряме) може швидко перетнути. Наші поради допоможуть вам у ситуації, коли надлишок шкірного жиру загрожує пошкодити вашу зачіску.

  ...
 • Захист волосся від впливу високих температур

  Сушіння волосся феном

  Захист волосся від впливу високих температур
  ...

  Праска для випрямлення волосся і плойка – корисні інструменти, які допомагають нам створювати чудові зачіски. Проте вони можуть зашкодити нашому волоссю. Тому не слід забувати про його захист від впливу високих температур.

  ...
 • Правильний шампунь здатен на все

  Шампунь для волосся

  Правильний шампунь здатен на все
  ...

  Гарне волосся починається з вибору правильного шампуню. Назвіть проблему волосся, з якою ви стикнулись, і ми порадимо вам доступний засіб для її вирішення. Ми допоможемо вам знайти ідеальний шампунь для вашого волосся і шкіри голови.

  ...
 • Кондиціонер для волосся

  Кондиціонер для волосся

  Кондиціонер для волосся
  ...

  Дехто схиляється лише до використання звичайних бальзамів після миття волосся шампунем. Інші не виходять з дому, не скориставшись засобом для відновлення посічених кінчиків. Ось ваш персональний план догляду за волоссям

  ...
 • Отримайте більше від вашого тонкого волосся

  Тонке волосся

  Отримайте більше від вашого тонкого волосся
  ...

  Якщо ви не можете вийти з дому через те, що ваше щойно укладене волосся утратило всі ознаки життя та форми, вам допоможуть наші поради з укладки та сушки! З їхньою допомогою ваше тонке волосся збереже свою пружність.

  ...
 • Пошкоджене волосся взимку

  Догляд за волоссям

  Пошкоджене волосся взимку
  ...

  У морозні дні волоссю потрібне додаткове піклування. Ми розкажемо, як взимку зберегти своє волосся у гарному стані

  ...
 • Поради з догляду за кучерявим волоссям

  Догляд за волоссям

  Поради з догляду за кучерявим волоссям
  ...

  Кучеряві локони – дивовижне багатство, якщо ви правильно доглядаєте за ними. Існує кілька речей, які ви можете зробити для вашого натурального кучерявого волосся.

  ...
 • Тонкощі майстерності: правильна сушка волосся феном

  Догляд за волоссям

  Тонкощі майстерності: правильна сушка волосся феном
  ...
 • Сухе волосся

  Догляд за волоссям

  Сухе волосся
  ...

  Сухою шкіра голови може бути від природи. Але нерідко причинами цього є неналежний догляд і щоденна укладка. Що з цим можна зробити? Ось 10 наших порад з відновлення сухого волосся.

  ...
 • Відновлення ламкого волосся

  Догляд за волоссям

  Відновлення ламкого волосся
  ...

  Ламке та неслухняне волосся, схоже на солому, потребує ретельного та ніжного догляду. Ми розкажемо вам, у чому причина цієї проблеми та як з нею боротися.

  ...