Догляд за волоссям | Захист

Допомога чутливій шкірі голови

Іноді вам хочеться вистрибнути зі шкіри голови? Вона свербить, пече та зводить вас з розуму? Ми розповімо вам, чому вона вийшла з-під контролю, а головне – як повернути їй рівновагу.

У деяких людей шкіра голови завжди надмірно чутлива, тоді як за нормальних обставин чутливість підвищується лише час від часу. Винними в цьому можуть бути клімат, часте або неправильне використання засобів для хімічної завивки та фарбування або неналежні засоби для догляду. Фізіологічні процеси також відіграють певну роль. Стрес і напруга також можуть порушити баланс шкіри, зокрема, шкіри голови. 

Чутлива шкіри голови та порушений захисний бар’єр

Як і всю шкіру, шкіру голови вкриває захисний шар. Уявіть собі, що він – стіна, цеглинками якої є ороговілі клітини. Цементом, що тримає їх разом, є ліпіди, тобто жирові з’єднання.  Зовнішній вплив може призводити до втрати частини ліпідів (або цементу). В результаті цього в бар'єрі (нашій цегляній стіні) можуть з’являтися  шпарини. Шкіра починає втрачати вологу, піддається впливу шкідливих речовин. Наслідком цього стають подразнення, свербіння, почервоніння або поява лупи. 

Підвищена чутливість як наслідок неправильного догляду

Ви щодня миєте волосся, а потім користуєтесь засобами для укладки, що містять спирт, наприклад, гелями та пінами?  Таке поводження з часом призведе до сухості шкіри голови. Якщо ваше волосся потребує щоденного миття, користуйтесь дуже м’якими шампунями. Хоча б на деякий час забудьте про засоби, що містять спирт, і спробуйте користуватись бальзамами,  що не змиваються, – спреями для укладки або воском. 

Кліматичні зміни підвищують чутливість

Сухе гаряче повітря взимку та кондиціонери влітку – через них всій шкірі, зокрема, шкірі голови, доводиться нелегко. У ці важкі часи справжнім порятунком для неї та волосся стануть зволожуючі шампуні, бальзами та незмивні засоби для догляду. Їх використання допоможе поповнити запаси вологи у волоссі без додавання великої кількості ліпідів, які можуть обтяжити волосся, особливо тонке.

Чутлива шкіра голови: на допомогу поспішає дерматолог

Постійне свербіння може бути симптомом  грибкової хвороби. Її ознаки – почервоніння і великі лусочки лупи. Жирна шкіра голови – ідеальне середовище для росту грибка. Якщо ваша шкіра саме така, і ви відчуваєте свербіння – зверніться до дерматолога.

Як повернути баланс шкірі голови:

 • Порада 1:

  Відновлювальні засоби на основі олій – рай для сухої шкіри голови.  Нанесіть на волосся кілька крапель високоякісної олії (жожоба, арганової або мигдальної), масажними рухами нанесіть її на шкіру голови та залишіть на ніч. Ранком нанесіть шампунь на сухе волосся. Лише після цього намочіть волосся, утворіть піну та змийте її теплою водою. Важливо дотримуватися саме такої послідовності, тому що лише так можна видалити надлишок олії з волосся і шкіри голови.

 • Порада 2:

  За наявності серйозних проблем зі шкірою голови миючі основи шампунів можуть висушити волосся. Щоб уникнути цього, перед використанням змішуйте шампунь з водою у пропорції 1:1.

 • Порада 3:

  Залишки шампуню або вапно жорсткої води можуть спричинити подразнення шкіри голови.  Тому ретельно змивайте шампунь. Після цього користуйтеся кислотовмісним бальзамом, якщо вода має середній або високий ступінь жорсткості. Полоскання змиє залишки вапна. Ось простий рецепт такого ополіскувача: розчиніть столову ложку лимонного соку або яблучного оцту в літрі холодної води та користуйтеся цим розчином для фінального полоскання.

 • Порада 4:

  М’який масаж з нежирним засобом заспокоїть подразнену шкіру голови. Уникайте масажних рідин з ефірними оліями, які також можуть спричинити подразнення.

 • Порада 5:

  Якщо шкіра голови  свербить і відчутно стягнута, на деякий час відмовтесь від інструментів для гарячої укладки – фену, плойок і щипців гофре. Їхнє тепло швидко висушує шкіру голови.

 • Порада 6:

  Щітки з пластмасовою або металевою щетиною  можуть пошкодити чутливу шкіру голови. Для волосся і шкіри голови буде краще, якщо ви будете користуватись м’якими щітками з густою натуральною щетиною.

Відкрийте для себе: Захист